Co noszą chrześcijanie chcąc pokazać swoją wiarę?

Jest zakładany przez wiele milionów osób. Nawet takich, jacy odwrócili się od wiary w Pana Boga czy też osoby o innym niż katolickie wyznaniu. Na całym świecie ceniony jest jako medalik, który przyczynił się do wielu nawróceń.

Osoby obdarowane dzięki niemu łaskami dały mu nazwę cudowny medalik – https://www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bizuteria-religijna_Medaliki-610.html – oraz tego typu mianem jest on nazywany na całym globie. Mamy tu na myśli medalik Najświętszej Maryi Panny, jaki powinniśmy wkładać z ufnością dziecka, jakie bez końca ma przy sobie fotografię swej mamy. Zlecenie jego stworzenia dała sama Maryja w czasie objawienia się Jej św. Katarzynie Labouré w 1830 r. W czasie takiego objawienia wspomniana św. Katarzyna dostała polecenie przygotowania medalika, który będzie przynosił noszącym go (zwłaszcza na szyi) ludziom boże łaski. Należałoby również wspomnieć, że wzorzec cudownego medalika przekazała sama Matka Boska. Początkowo nazwa tego medalika była inna, jednak za sprawą licznych uzdrowień uzyskał on bardziej zwięzłą nazwę.
telefon

Autor: Rodrigo Ghedin
Źródło: http://www.flickr.com
kupić
Prezentowany medalik ma wyznaczone kształty z dwóch stron, a każdy z umieszczonych na nim elementów posiada swą symbolikę. Na medaliku widoczna jest Maryja z rękami rozłożonymi. Palce Maryi są zdobione pierścieniami, z jakich rozchodzą się promienie znaczące obfite łaski udzielane osobom, jakie o nie proszą. Druga strona medalika nie zawiera wizerunków żadnych ludzi, a jego znaczenie oraz wymowa oparta jest jedynie na znakach. Należałoby wspomnieć, że wielkim propagatorem cudownego medalika był św. Maksymilian Kolbe. W dużej mierze to akurat pośrednio dzięki Niemu dziś jest on wielokrotnie rozdawany w czasie mszy św.

Ludzie go przyjmują oraz zakładają na szyi wierząc, że przyniesie im on upragnione łaski. Może być zrobiony ze złotego kruszcu lub srebra, ale wariant materiału nie ma tutaj znaczenia, ponieważ najważniejsza jest symbolika medalika.