Drony i kamery GoPro – ile warto wiedzieć na temat tych urządzeń?

Niemające załogi obiekty latające określane dronami jeszcze nie tak całkiem dawno znajdowały się tylko i wyłącznie na wyposażeniu wojsk. Aktualnie coraz częściej są oferowane są w zminiaturyzowanych wersjach także dla miłośników oryginalnych sposobów spędzania wolnego czasu.

dron

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Po niewielkie drony sięgają obecnie coraz częściej fani podniebnych ewolucji i miłośnicy fotografii. Coraz większa liczba dronów ma na swoim pokładzie sportowe kamery GoPro Black. GoPro Black to ukryte kamery zewnętrzne sportowe, z których z chęcią korzystają nie tylko profesjonalni fotograficy, ale także amatorzy. Filmy powstające przy pomocy tej kamery mają doskonałą jakość. Kamera ma doskonałą rozdzielczość, co gwarantuje świetną jakość filmów – CAMONBOARD. Do kamery można zakupić statyw .Przybywa również dronów, na pokładach których montowane są aparatury sterujące 3DR Solo. Od chwili, kiedy pojawiły się 3 DR Solo robienie fotografii lub kręcenie filmów podczas lotu dronem stało się naprawdę proste, a ujęcia mogą być naprawdę fascynujące.

Obsługa jest banalnie prosta, a to dzięki zaskakująco ergonomicznie zaprojektowanym joystickom. Także sprawowanie kontroli nad baterią, położeniem gimbla lub nad kopterem jest wyjątkowo proste. Dodanie opcji Pause umożliwia zatrzymanie drona w dowolnym miejscu i czasie. Z narzędziem tym nawet zdjęcia lub filmy robione przez amatorów będą z całą pewnością interesujące. Zgodnie z nazwą do obsłużenia urządzenia wystarcza zaledwie jedna osoba. Zawsze też można posiadane urządzenie poddać rozbudowie, dowolnie wybrać tryb, w którym będzie pracować i dron, i kamera. Kamera może pracować na przykład w trybie automatycznym. Czas pracy urządzenia pozbawione kamery to dwadzieścia pięć minut, z kamerą – dwadzieścia.

kamera

Autor: Rodrigo Foggiatto
Źródło: http://www.flickr.com
Zaczynając swoją przygodę z dronami, powinno zainteresować się charakteryzującymi się prostą budową i nie wymagającymi dużych nakładów finansowych modelami – na tej stronie bez problemu zdobędziesz pomoc. Na takich tanich i mających prostą budowę modelach panujemy w takim samym stopniu pilotaż, jak i na kosztownych modelach wyposażonych w naprawdę dużą ilość kamer i mające skomplikowaną budowę moduły sterujące. Możliwości sterowania nawet niedrogimi modelami dronów jest co najmniej kilka. Można nimi sterować, stosując do tego celu smartfon, komputer bądź tablet. Bez najmniejszych wątpliwości drony są urządzeniami, które zasługują na uwagę.