Jak kupować stroje dobrej jakości? Zwięzły informator

Jakość ma znaczenie. Jednakże w erze niepohamowanej wziętości sieciówek, zrobiła się ona dla nas mniej istotna. Liczy się kolor, krój, nie liczy się jakość. Podobają nam się niskie należności, dajemy się skusić olbrzymim promocjom, rzadko zaglądamy na metkę, by przeczytać, co rzeczywiście wybieramy. Sprawunki robimy masowo i trochę na szybko. Nieraz zdarza nam się przepłacać, o czym nawet nie wiemy, nabywając sweterek czy koszulę za niemałe pieniądze, zaś otrzymując towar z lichego materiału. Warto jednak nauczyć się rozsądnych sprawunków. Dlaczego?

szafa z ubraniami
Obojętne, co nabywasz – spodnie, sweter, kurtkę – wyjątkową uwagę kieruj na ścieg produktu. Linia powinna być prosta oraz staranna. Krzywa linia zaświadcza nie wyłącznie o masowym artykule, ale również daje znak, że towar nie będzie układał się na ciele tak, jak z całą pewnością byś sobie tego życzył – zobacz sam
. Nie będzie także prezentował się prestiżowo. Ważne są też wszelkie wykończenia, szczególiki. Przyjrzyj się kołnierzykowi, mankietom, szyciom, wewnętrznej stronie stroju – skontroluj, czy dany ciuch jest dopieszczony. Jeśli tak, nabywaj śmiało.

Sterczące nici to zmora ciuchów „siecówkowych”. Z reguły bagatelizujesz sprawę. Niestety wystające nici źle świadczą o niezmienności tego, co nabywasz. Nie wiadomo, czy wkrótce coś nie rozedrze się w innym miejscu. Oprócz tego taki „wybrakowany” produkt na pewno będzie źle leżał na ciele. Zwróć również uwagę na zagniecenia. Nierzadko na wieszakach sklepowych da się dostrzec rzeczy, którym ewidentnie przydałaby się interwencja żelazka. Uważasz – wyprasuję i będzie ok. Pomyłka! Jako że dany ciuch zdążył się wymiętosić od samego wiszenia na wieszaku, w przyszłości też sprawi ci wiele kłopotów i cały czas będzie wyglądał niczym wyjęty prosto z pralki skonfigurowanej na wysokie obroty.

sukienka z miękkiego materiału

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Decydujący jednak zawsze będzie materiał. Odczytujmy metki. Nie interpretujmy po cenie, zwracajmy uwagę na fakty. Najbardziej korzystne będą materiały naturalne: bawełna, włóczka nako (i wszystkie jej pochodne na przykład kaszmir), len albo jedwab. A może stylistka. Zakupy ze stylistką są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób które nie lubią dobierać i kupować (zakupy ze stylistką to dobry pomysł).