jak wybierać dobry biustonosz

Wybierając gatunek stanika każda pani powinna mieć na uwadze, że powinno się go dostosować do kondycji piersi i wybrać należytą konstrukcję, oraz porządnie dopasować wielkość. Kiepsko dostosowany wymiar może skutkować bólem pleców, a nawet deformacją biustu. Ciężar piersi trzyma się na obwodzie, toteż nadzwyczaj istotne jest dokładne zmierzenie tej partii ciała. Dzięki temu biustonosz będzie tworzył solenne wsparcie dla kręgosłupa.

czerwony biustonosz

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Bardotka to stanik, jaki charakteryzuje się tym, że górna linia miseczek biegnie poziomo w poprzek piersi. Ramiączka umieszczone są szerzej niż w pozostałych modelach biustonoszy, co razem z formą miseczek zapewnia w efekcie wycięcie w kształcie kwadratu. Miseczki posiadają zazwyczaj fiszbiny, nierzadko są też usztywnione. Poprzez usztywnienie miseczek powiększają biust – bardotka pasuje do większości dekoltów. Ponadto posiadają wcięcia na poduszeczki kształtujące i unoszące biust. Górna część miseczki jest zaokrąglona i dokładnie przywiera do biustu. Bardotka ma grube, odpinane ramiączka, a w środku wykończona jest silikonową taśmą, która podtrzymuje stanik po odpięciu ramiączek.

Bardotka bardzo dobrze uwydatnia biust i zaokrągla go, powinny go nosić i panie o niewielkich piersiach, i o pełnym biuście. Bardotka to stanik na duże wyjścia, albowiem najczęściej dobieramy go do sukien wieczorowych, oraz ślubnych. Dużo z owych gatunków ma odkryte ramiona, toteż potrzebny jest biustonosz bez ramiączek, który odpowiednio utrzyma piersi i ładnie unosi je od góry. Poniektóre modele bardotki posiadają również nisko wyciętą linię między piersiami, dzięki czemu pasują do sukien wieczorowych o głębokim dekolcie schodzącym się w literę VJagna.pl.

bardotka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline
Bardotka okaże się dobra dla pań mających biust w dobrej formie i sprężystości tak, aby za pomocą płytkich i wyciętych miseczek móc unieść piersi do góry. Bardotka to bardzo wdzięczny rodzaj biustonosza. Świetnie modeluje biust powodując że wyglądają bardzo ponętnie. Na duże wyjścia bardotka będzie najlepszym wyborem. Istotne jest, żeby w doborze odpowiedniego biustonosza pomogła doświadczona brafitterka, która odnajdzie odpowiedni rozmiar i budowę, także poradzi jak nakładać i nosić stanik –