Jakiego typu najlepiej wybrać biżuterię? Czy biżuteria srebrna będzie najlepszym wyborem? Na co zwrócić uwagę w takiej sytuacji?

Rynek wyrobów jubilerskich, ale również tzw. sztucznej biżuterii rozwija się w naszym kraju dość szybko. Każdego roku wzrasta sprzedaż półproduktów, bardzo szybko rozwija się handel amatorski czy rynek tzw. ozdób hand-made. Jak więc w takim całym zamieszaniu nabyć coś, co będzie naprawdę wartościowe?

biżuteria srebrna

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Z pewnością warto zastanowić się, co jest biżuterią. Wbrew pozorom, na tak sformułowane pytanie nie ma wcale łatwej odpowiedzi. Sprawdź ofertę na srebrne pierścionki Rzeczywiście ta kwestia jeżeli chodzi np. o pierścionki srebrne czy złote naszyjniki jest oczywista, schody się jednakże rozpoczynają, gdy będziemy chcieli sprawdzić czy zegarki, ozdoby do włosów czy niebanalne materiały jak dzianina czy filc, to także biżuteria. W każdej szkatułce powinien być zestaw kilku elementów, jakie nie ulegają chwilowym modom, więc na zawsze już pozostaną piękne i wyjątkowe.

pierścionki srebrne

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Warto zainwestować w najprostsze elementy, takie jak srebrny lub złoty łańcuszek, który można ozdobić wymiennymi wisiorkami specjalnie wtedy kiedy zmienia się mody. Ponadczasowa jest biżuteria srebrna oraz złota, tak samo sznur pełen pereł lub jedna perła jako prosta zawieszka. (e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna-717.html)W komplecie z kolczykami zestaw ten sprawdzi się podczas każdego przyjęcia. Najbardziej istotną cechą biżuterii jest bez wątpienia materiał, z którego dany przedmiot został wykonany. To od niego zależy cena produktu, jego jakość, ale i wytrzymałość. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej najbardziej powszechna i najlepsza jest biżuteria ze srebra oraz złota. Złota niezmiennie od lat jest najbardziej droga.

Nabywając złoto jednakże trzeba właściwie sprawdzić próbę stopu, powinna być ona zawarta w opisie przedmiotu, lecz także zostać odciśnięta na samej biżuterii. Przedmiot zrobiony z czystego złota byłby za bardzo miękki, więc do tego typu stopu dodaje się także pozostałe metale. Jak chodzi o srebro to podczas wyboru tej biżuterii najkorzystniej kierować się próbą, jaka oznaczona jest w mniej dostrzeganej części wyrobu. W sytuacji srebra wykorzystywany jest tego typu podział, że pierwsza próba srebra ma numer 925, kolejna – 875, jeszcze następna odpowiednio 830 i 800. Identycznie jak w przypadku złota, srebro jest za bardzo miękkie, więc dodaje się do niego inne metale.