Komputer bądź laptop – co będzie lepsze dla gracza? Przeczytaj opinie

Wprawiony gracz oczekuje od sprzętu elektronicznego znacznie więcej niż zwykły użytkownik. Zarówno komputer stacjonarny, jak i laptop, mają swoje zalety i wady, stąd też przed podjęciem decyzji, dobrze się z nimi dokładnie zapoznać.

Komputer stacjonarny do gier czy laptop, powinny mieć właściwe parametry, by mogły obsłużyć wymagającą grafikę oraz inne wymagania, jakie stawiają przed nimi współczesne gry komputerowe. Wybór, szczególnie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z tym tematem, nie jest bezproblemowy. Faktem jest, iż laptop (laptopy do 1000 zł) o tak dobrych parametrach, odpowiednich do grania, będzie zdecydowanie większym wydatkiem, niż komputer stacjonarny tej samej klasy. Zdecydowanym autem laptopa jest z kolei możliwość podróży z nim. Ale i tu nie należy zapominać, iż laptopy przeznaczone o gier są dość spore. Jeśli zatem nie zakładamy, że sprzęt będzie z nami podróżował, może lepiej wybrać na komputer stacjonarny.

komputery

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

Komputer stacjonarny do gier nie jest stosunkowo drogi, a jego atutem jest możliwość rozbudowy jego podzespołów.

Ciągle masz wielkie problemy ze znalezieniem interesującej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje, one na pewno Cię nie rozczarują.

Sprawdź to tu . W razie zmiany parametrów bądź zdecydowania się na zwiększenie jego wydajności, można łatwo tworzyć bardziej zaawansowany sprzęt, podnieść jego możliwości oraz rozbudowywać komputer. Minusem komputera stacjonarnego jest zdecydowanie brak mobilności oraz zajmowanie przez niego dużej powierzchni w mieszkaniu. Jeżeli do komputera dodamy jeszcze kilka ekranów i inne sprzęty, może się okazać, iż jeden pokój trzeba będzie praktycznie przeznaczyć na sprzęt.

Laptop zajmuje zdecydowanie mniej powierzchni i można go szybko przenieść, jednak w odniesieniu do komputera stacjonarnego, nie posiada już tak dużych zmiany parametrów, charakteryzuje się niższą wydajnością i niestety wyższą ceną. Przy zdecydowaniu się na komputer stacjonarny dla gracza jak np. ten można kupić w sklepie złożony zestaw. Dla osób bardziej wtajemniczonych w ten temat, istnieje możliwość złożenia sprzętu, biorąc pod uwagę wszelkie potrzeby, z odpowiednio dobranymi podzespołami i akcesoriami. Gdy zdecydujemy się na kupno laptopa, szczególną uwagę należ zwrócić na: kartę graficzną, procesor, głośniki, pamięć RAM
(random-access memory) oraz matrycę.

Równie istotny jest wybór pomiędzy platformą Intel oraz AMD (nazywana też platformą „Puma”). Każdy z nich przeznaczony jest do nieco innych zadań. Następnym znaczącym parametrem jest opcja połączenia kart graficznych w systemie SLI (Scan Line Interleave) bądź Crossfire (dla platformy Spider). Osoby grające w komputerowe gry oraz mające doświadczenie w tej dziedzinie, nie powinny mieć z tym dużych problemów.