Kupiłeś TV z ekranem LED? Przekonaj się, jak odpowiednio o niego zadbać

Długo myślałeś nad wyborem właściwego telewizora, a ostatecznie zdecydowałeś się na urządzenie z ekranem LED? Powinieneś wiedzieć wobec tego, jak go czyścić, aby ładnie wyglądał oraz mógł cieszyć nas swoją funkcjonalnością.
Czyszczenia potrzebuje każdy ekran, bez względu na to, wedle jakiej technologii został zrobiony. W powietrzu bezustannie unoszą się drobinki kurzu, które osiadają we właściwie każdym miejscu. Przed kurzem nie da się uchronić, niezależnie od tego, w jakim miejscu żyjemy.

ekran

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego należy z nim w skuteczny sposób walczyć. Jednakże kurz to nie jedyne zabrudzenie, które może pojawić się na naszym ekranie. Może to być także rozchlapane picie czy odciski palców, zwłaszcza kilkuletnich dzieci, które lubią dotykać ekranu, z werwą pokazując coś swoim rodzicom albo rodzeństwu. Czy wiesz, w jaki sposób pozbyć się tych zabrudzeń, aby jednocześnie nie uszkodzić sprzętu?

Ekran LED wymaga specjalnego płynu, jaki służy do polerowania tego rodzaju monitorów. Stosując taki preparat trzeba pamiętać, by nigdy bezpośrednio nie spryskiwać nim powierzchni. Jest to najprostsza droga prowadząca do brzydko wyglądających i utrudniających oglądanie odbarwień, a nawet deformacji struktury . Niewskazane są także środki chemiczne, których być może używaliśmy do czyszczenia innych powierzchni, ale tutaj się nie nadadzą.

Wymienionym przed chwilą preparatem należy spryskać delikatną ściereczkę, którą następnie przecieramy ekran.

Gdy przekonasz się, że omawiany w tym serwisie artykuł jest wartościowy, kliknij tutaj, a przeczytasz więcej szkolenie testowanie podobnych materiałów.

W sklepach można zakupić ściereczki służące do tego celu, jakie przydadzą się nam też w czyszczeniu ekranu komputera lub laptopa. Ręczniki papierowe bowiem są zbyt twarde. Mogą zarysować ekran, powodując naszą frustrację. Przecież nikt nie chciałby widzieć rysy na niedawno kupionym telewizorze, który niemało kosztował, zatem nikt nie będzie go wymieniać co kilka miesięcy.

Ekrany LED są dziś niezwykle popularne, np. dowiedz się szczegółów. Jeżeli i ty wybrałeś telewizor z powyższym ekranem, teraz już orientujesz się, w jaki sposób się o niego zatroszczyć. Warto jest pilnować, by się nie zabrudził, wtedy będzie stanowić znakomitą ozdobę salonu albo sypialni. Ekran LED gwarantuje przyjemne oglądanie, także w pełnym słońcu. Obraz jest zawsze wyraźny i czytelny – przekonaj się sam, że telewizor z takim ekranem warty jest zakupienia.