Jak dopasować buty do kobiecej sylwetki?

Dobry wybór butów do kobiecej sylwetki pomoże ją wymodelować na przykład optycznie ją wyszczuplając albo wydłużając . Dobre buty korespondujące z sylwetką damy spowodują, że będzie ona wyglądała wspaniale. Niektóre rodzaje bucików pasują do pań o solidnych nogach, pozostałe nie. Warto poznać kilka naczelnych reguł doboru butów do kobiecej figury, tak żeby zawsze wyglądać bez zarzutu.

baleriny

Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee
Buty muszą wysmuklić figurę, przedłużyć wizualnie zbyt krótkie nogi, lub też zaakcentować walory sylwetki. Słowem wyeksponować to, czym dama śmiało może się pochwalić, natomiast jednocześnie niwelować mankamenty jej sylwetki. Odpowiednio dopasowane klasyczne czółenka damskie wspaniale zakamuflują wady i podkreślą atuty figury każdej pani – .

Smukłe nogi wyglądają doskonale w każdych bucikach, ale już posiadaczki bardzo szczupłych nóg winny roztropnie dobierać fason obuwia. Dla dam o chudych nogach najbardziej odpowiednie będą buciki w rodzaju botki, balerinki, całkowicie zabudowane pantofle i mokasyny damskie. Wszystkie te rodzaje butów powodują, że nogi nie wyglądają na zbyt szczupłe. Damy o wysmukłych nogach będą doskonale wyglądały w pantofelkach na delikatnych szpilkach. Modne (polecamy firma Dortex Import-Export Bydgoszcz) są aktualnie szpilki z platformami z przodu butów. Obuwie przeznaczone dla pań o szczupłych nogach powinny być brunatne, szare, zielone, fiołkowe albo też kanarkowe. Te odcienie będą im zdecydowanie najlepiej pasowały.

Natomiast osoby o mocnych nogach powinny dążyć do ich wysmuklenia, poprzez zastosowanie odpowiedniego obuwia. Przy nabywaniu butów osoby o nadmiernie grubych nogach powinny dobierać pantofle na stożku bądź na koturnie. Jeśli obcas ma postać stożka, to winien on nieco zwężać się ku dołowi. Dla pań narzekających na nadmiernie puszyste nogi zalecane są długie kozaki na podwyższeniu, których cholewy będą przylegające do nóg.

Nie powinny one wybierać kozaków z nawet troszkę odstającą cholewą, bowiem niepotrzebnie poszerzy ona wizualnie łydki. Nie polecane są przy tym botki z podwyższoną cholewką, czy buciki z paskiem naokoło kostki. Panie o nazbyt grubych nogach powinny wyselekcjonować dla siebie raczej lekkie klasyczne czółenka damskie w których będą prezentować i czuć się świetnie.