Domowe systemy alarmowe

Zastanawiasz się który alarm do domu wybrać? Remont to okazja, żeby wyekwipować dom w centralę alarmową a także czujki ruchu. A może postawisz na alarm bez kabli. Odpowiednie zamki a także drzwi antywłamaniowe z całą pewnością są istotnym elementem ochrony domu, jednak jeżeli stoi on na uboczu albo wejście do niego nie jest dobrze widoczne z ulicy, włamywacz może pomału pracować nad ich sforsowaniem. I raczej dostanie się do środka.

Poza tym nie musi się męczyć z zamkiem oraz solidnymi drzwiami – swobodniej jest przecież wejść przez otwór okienny. Metodą na utrudnienie mu aktywności będzie wyposażenie domku w instalację alarmową. Już sama wiadomość o tym, że dom jest zabezpieczony alarmem (tabliczka z ostrzeżeniem albo widoczny element systemu alarmowego), często starczy, ażeby zniechęcić potencjalnych włamywaczy.

alarm

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Układ alarmowy SSWiN. Przez profesjonalistów definiowany jest skrótem SSWiN (System Sygnalizacji Włamania i Napadu). Jest to całość aparatów służących do demaskowania i sygnalizowania wejścia bądź jego próby bądź obecności jednostki do tego nieuprawnionej – dowiedz się więcej. Za właściwy do domu mieszkalnego jest uznawany system zapewniający trzeci stopień zabezpieczenia, zatem wykrywający: otwarcie drzwi jak też innych zamknięć ochranianego obszaru, penetrację drzwi a także innych zamknięć monitorowanego obszaru bez ich odblokowania; poruszanie się w chronionym obszarze (pułapkowo); atak na przyrządy lub miejsca szczególnie zagrożone.

System złożony jest z parędziesięciu fragmentów – centrali alarmowej, czujek, manipulatorów – które trzeba z sobą połączyć. Służące do tego przewodzie zobacz (masz więcej pytań?) przechodzą przez nieomalże wszystkie pomieszczenia – . Z tego wypływa największy problem z instalacją alarmu – nikt nie chce, aby przewodem zobacz (masz więcej pytań?) były widoczne, więc ukrywa się je tak jak w wypadku każdej instalacji elektrycznej – najodpowiedniej pod tynkiem. Całościowy remont jest przeto dobrą okazją do montażu instalacji alarmowej.

Są też systemy alarmowe radiowe. Czy zatem nie lepiej postawić na taki, zwłaszcza kiedy remont nie obejmuje reperacji ścian? Z pewnością praca jest wtedy prostsza, ale trzeba brać pod uwagę, iż urządzenia komunikujące się z sobą drogą radiową są kosztowne, zaś ich działanie względnie łatwo zakłócić. Już dziś wpisz w przeglądarkę wyrażenie: alarmy Katowice czy też naprawa komputerów Katowice by poczuć się bezpiecznie.