W jaki sposób ubrać dziecko na uroczystość komunii świętej? Co będzie lepsze dla dziewczynek – alba czy suknia?

Komunia Święta to wielkie wydarzenie dla dzieci. Ciągłe próby w kościele, spotkania, katechezy – tak długie przygotowanie pokazuje, jak istotne jest to wydarzenie. Tak naprawdę jednak to rodzice mają największe urwanie głowy, gdyż muszą zająć się wszystkim, to znaczy zaprosić gości, przygotować spotkanie komunijne oraz przede wszystkim zatroszczyć się o strój dziecka.

Komunia Święta

Autor: Karen
Źródło: http://www.karenmac.com
To czasem całkiem duży problem, tym bardziej jak mowa o stroju dla dziewczynek. Najważniejsza zaś kwestia to taka, co kupić: sukienkę komunijną czy może lepsza okaże się alba komunijna? Wiele tak właściwie jest zależne od parafii, do której jest zapisane nasze dziecko. Czasem daje się rodzicom możliwość podjęcia wspólnej decyzji, ale najczęściej jest tak, że najmłodsi mają z góry narzucony strój przez katechetów. Często są to alby komunijne – Aldeko.

W części regionów jednak panuje tradycja ubierania sukienek, mimo to wciąż jest dyskusja, co jest lepsze. Właściwie nie ma konkretnej odpowiedzi. Jeżeli jest jakiś wybór, to najlepiej najpierw zajrzeć do portfela. Oczywiście, że im bardziej strojną suknię będziemy chcieć dla naszej pociechy, tym będzie ona więcej kosztować. Musimy w związku z tym sprawdzić, ile mamy na to gotówki i pamiętać przy tym, iż z albami nie mamy takich problemów. Warto porównać ceny w sklepach internetowych. Można w ten sposób kupić używaną albę już od około dwudziestu paru złotych, natomiast nową od stu pięćdziesięciu. W sieci też suknie komunijne są tańsze. Jeżeli chodzi o suknię, to używane już możemy nabyć za dwadzieścia, zaś nowe za pięćdziesiąt złotych.

dzieci przystępujące do I kominii

Autor: los bambinos
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak przy kupowaniu w internecie dochodzi też problem jaki wiąże się z dobraniem rozmiaru stroju dla naszej pociechy. Jednocześnie nie mamy do końca pewności, w jakim stanie dotrze do nas towar. Jeśli zaś chodzi o kupowanie w sklepie stacjonarnym to ceny kształtują się pomiędzy osiemdziesiąt a dwieście złotych. Z sukniami jest tak samo, jednak zawsze można spróbować jeszcze inaczej patrząc dajmy na to do second handu – odwiedź ten link. Pamiętać także trzeba, żeby odłożyć gotówkę na dodatki komunijne, które są równie bardzo ważne. Wianek komunijny, białe obuwie, jak też torebka uzupełnią na pewno całość wizerunku.